Про роботу під час карантину

Алгоритм

здійснення ранкового прийому дітей

до закладу дошкільної освіти під час  адаптативного карантину

1.Ранковий прийом дітей до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня здійснює вихователь групи на території закладу, за межами будівлі.

2. Педагоги та батьки мають бути у захисних масках чи респіраторі так, щоб були покриті ніс та рот.

3. На вході до закладу організовується місце для обробки рук антисептиком.

4. При необхідності встановити гнучкий графік прийому дітей кожної групи з метою дотримання групової ізоляції.

5.  Проводиться температурний скринінг дітей при вході (початковий) та у закладі через кожні 4 години (поточний) із занесенням показників у відповідний журнал температурного скринінгу.

6. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 С або ознаки респіраторних захворювань на приймаються до закладу дошкільної освіти.

7. Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем дорослих, самостійний допуск дітей до спиртових антисептиків забороняється.

8. Після входу до групи вуличне взуття дітей залишається на вході до роздягальної кімнати. Діти миють руки із рідким милом, витирають їх паперовими рушниками.

Алгоритм

організації освітнього процесу

закладу дошкільної освіти під час  адаптативного карантину

1. Освітній процес в період карантинних обмежень здійснюється відповідно до освітніх програм  «Дитина», освітня програма для дітей від 2 до 7 років  (наук. кер. проекту – Огнев’юк В.О.; авт.кол.Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л. та ін.) – нова редакція 2015 рок; « Впевнений старт», освітня програма для дітей старшого дошкільного віку ( Н.В. Гавриш, Т.В. Панасюк, Т.О. Піроженко, та ін.) – 2017 рік.

2. Робота з дітьми проводиться відповідно до плану роботи закладу на  оздоровчий 2020 року.

3. Вихователям зосередити увагу на формуванні та удосконаленні гігієнічних навичок вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.

4. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей: навчання обробці рук антисептиком, правилам миття рук, правилам етикету кашлю, тощо проводиться в ігровій формі та за особистим прикладом педагога.

5. М’які іграшки прибрати із ігрових осередків та обмежити ігри, що потребують використання значної кількості додаткових предметів, обладнання.

6. Обмежити кількість дітей під час проведення занять до 10.

7. Обирати ті види діяльності, які сприяють дотриманню рекомендованої відстані між дітьми та перебуванні на свіжому повітрі максимальну можливу кількість часу.

8. Перебування на вулиці необхідно обмежити територією закладу. При несприятливих природних умовах використовувати музичну залу за графіком, здійснюючи провітрювання та дезінфекцію приміщення після кожної групи дітей.

9. Масові заходи (виставки, свята, концерти) проводити лише за участі однієї групи дітей без присутності глядачів.

10. Обмежувати безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом закладу та мінімізувати контакт між вихователями і дітьми з різних груп.

11. Переформувати меблі в груповій кімнаті таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

12. Забезпечити організацію харчування, мінімізуючи кількість дітей, які харчуються одночасно або одночасно перебувають за одним столом.

13. Батьківські збори проводити за допомогою дистанційних технологій.

Протиепідемічні (карантинні ) заходи на групах

1.Заборонити використовувати на групах:

-  килими з довгим ворсом;

- м’які іграшки;

- рушники із тканини.

2. Забезпечити регулярне вологе прибирання приміщень з використання миючих засобів на рідше ніж кожні 2 години .

3. Забезпечити регулярне вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів (в кінці дня).

4. Дезінфекцію поверхонь проводити не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять.

5. Провітрювати приміщення протягом 15-20 хвилин перед прийомом дітей та почергове провітрювання протягом дня.

6. Генеральне прибирання приміщень проводити згідно графіка з використанням дезінфікуючих засобів.

7. Збирати використані засоби індивідуального захисту, паперові серветки та рушники в окремі контейнери з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією.